Medzinárodný turnaj dorastu 2019

Medzinárodný turnaj dorastu 2019

Naša kolkárska mládež si v priebehu 2 týždňov od 17.8. do 1.9. zmerala svoje sily v Medzinárodnom turnaji dorastu. Turnaj prebiehal postupne na kolkárniach všetkých zúčastnených.

Zúčastnený:

Pobedim (17.8.)
Trenčín (18.8.)
Kamenice nad Lipou (24.8)
Tábor (25.8.)
Trstená (31.8.)
Podbrezová (1.9.)

“Mladé nádeje KK Pobedim sa zúčastnili aj tento rok medzinárodného turnaja dorastu. A to jediný dorastenec Michal Malíček a žiaci Radoslava Malíčková, Samuel Dúdik, Ondrej Pečenkár a Samuel Slimák. Svoje umenie najskôr prezentovali na medzinárodnom turnaji dorastu na domácich dráhach (17.8.2019) a v Trenčíne (18.8.2019). O týždeň na to v Českej republike v Kamenici nad Lipou a v Tábore. V posledný prázdninový víkend hrali v Trstenej a Podbrezovej.

Keďže niektoré deti boli ešte na prázdninách alebo mali s rodičmi spoločné dovolenky, tak si KK Pobedim musel požičať do hodnotenia družstiev na každom turnaji jedného hráča z iného družstva. Na prvom turnaji ako prvý nastúpil Ondrej Pečenkár. Začal veľmi pekne a sústredene. Postupne jeho sústredenie klesalo a s ním aj ho výkon a nakoniec zvalil 443 kolkov. Ako druhý nastúpil náš najskúsenejší Michal Malíček. Začal nádherne, no nebyť straty koncentrácie v poslednej dorážke mohol sa umiestniť v prvej päťke turnaja. Nakoniec jeho výkon 519 zvalených kolkov stačil na 15.miesto. Ako posledná nastúpila Radoslava Malíčková, ktorej sa po zranení nedarilo, keď dosiahla výkon 447 zvalených kolkov.

Na druhý deň cestovali hráči do Trenčína. Ako prvý nastúpil opäť Ondrej Pečenkár, ktorý zopakoval výkon z domácich dráh, keď dosiahol výhon 445 zvalených kolkov. Po ňom nastúpila Radoslava Malíčková. Jej výkon bol omnoho lepší ako na domácich dráhach a nakoniec zvalila 507 kolkov. Ako posledný nastúpil Michal Malíček, ktorý dosiahol výkon 520 zvalených kolkov, čo mu stačilo na 8.miesto v druhom turnaji.

Na ďalšie turnaje do Čiech cestovala tá istá trojica. Pre deti bol pripravený aj sprievodný program. V piatok počas cesty na Kamenice nad Lipou si najskôr pozreli zoologickú záhradu v Jihlave potom sa okúpali v relaxačnom centre v Pelhřimove a nakoniec mali opekačku v Kamenici nad Lipou, ktorú pre nich pripravil domáci klub vedľa kolkárne. Pred sobotňajším štartom si výprava urobila prechádzku a prehliadku zámockej záhrady a okolie zámku Kamenice nad Lipou. Táto prechádzka asi vôbec neprospela prvému nášmu Ondrejovi Pečenkárovi. Jeho hra bola nekoncentrovaná a nakoniec dosiahol výkon 395 zvalených kolkov. Ako druhá nastúpila Radoslava Malíčková, ktorej vôbec nevyšla tretia dráha no nakoniec dosiahla výkon 496 zvalených kolkov. Ako posledný nastúpil Michal Malíček, ktorý predviedol veľmi sústredenú hru a nakoniec dosiahol výkon 552 zvalených kolkov. Uvedený výkon stačil na 8.miesto v jednotlivcoch. Po skončení turnaja sa výprava presunula do Tábora, kde bolo zabezpečené ubytovanie takmer v historickom centre mesta. Po ubytovaní si výprava urobila večernú prehliadku centra mesta.

Ondrej Pečenkár sa oproti sobote zlepšil a nakoniec dosiahol výkon 459 zvalených kolkov. Michal Malíček sa prezentoval vyrovnaným výkonom na všetkých dráhach, no nie tak dobrým ako sobotu a nakoniec to bolo len 523 zvalených kolkov. Radoslava Malíčková po slabšej prvej dráhe zabrala a nakoniec zvalila 507 kolkov.

V sobotu 31.8.2019 sa ďalší turnaj uskutočnil v Trstenej. Ako prvý nastúpil Samuel Slimák a dosiahol výkon 459 zvalených kolkov. Michal Malíček hral koncentrovane a skončil s výkonom 540 zvalených kolkov. Radoslava Malíčková dosiahla výkon 506 zvalených kolkov.

V nedeľu sa uskutočnil posledný turnaj na kolkárni v Podbrezovej. Ako prvý nastúpil Michal Malíček a veľmi slabou hrou na tretej dráhe dosiahol nakoniec výkon 518 zvalených kolkov. Radoslava Malíčková výkon 547 zvalených kolkov bola najlepšou hráčkou KK Pobedim. Samuel Slimák pokazil poslednú dráhu a dosiahol výkon 434 zvalených kolkov.

Celkovým víťazným družstvom Medzinárodného turnaja dorastu sa stalo družstvo ŠK Železiarne Podbrezová, pred ŠKK Trstená a tretie miesto obsadilo TJ Kamenice nad Lipou. Štvrté miesto obsadili hráči KK Lokomotíva Tábor, piate TKK Trenčín a šieste miesto KK Pobedim.

Medzi chlapcami zvíťazil Filip Bánik z Podbrezovej pred spoluhráčom Kristiánom Sojákom a tretie miesto Martin Hlaváč z KK Lokomotíva Tábor. V kategórii dievčat zvíťazila Daniela Mócová z Podbrezovej pred spoluhráčkou Naďou Poliakovou a treťou Veronikou Mikušincovou z TKK Trenčín. (autor: Ing. Marián Mitošinka)

Výsledky

Konečné poradie

Jednotlivci

Memoriál Štefana Klima - 3. ročník (r.2019)

Memoriál Štefana Klima - 3. ročník (r.2019)

HUSTRA CUP - Uhrovec - 15. ročník

HUSTRA CUP - Uhrovec - 15. ročník